Leśna Stajnia


Idź do treści

KONIE

ZWIERZYNIEC

Pomysł na nasze gospodarstwo wiązał się w stu procentach z końmi. Wiedzieliśmy od początku, że konie u nas być muszą. Jazda konna, obcowanie z nimi oraz możliwość opanowania "końskiego języka" to jest to, co najbardziej przyciąga do nas ludzi.
Nasze zwierzęta są bardzo spokojne i idealnie nadają się do nauki jazdy konnej.PTYŚ - hucuł, ur. 01.03.1995 r.

To nasz pierwszy koń, wykupiony z miejsca, w którym nie miał co robić i nie był odpowiednio żywiony. Nasz poczciwy Ptyś jest ostoją spokoju i cierpliwości. To bardzo zrównoważony koń. Nauczył podstaw jazdy konnej już bardzo wiele dzieci i dorosłych. Każdy kto zaczyna przygodę z jazdą konną zwykle zaczyna ją u nas właśnie na Ptysiu. Wybacza początkującym wiele błędów. Oczywiście miewa swoje humory - ale któż z nas ich nie miewa? ;-) Szybko akceptuje wszystkie nowe konie i nie wdaje się w niepotrzebne sprzeczki. Dla niego sensem życia jest jedzenie oraz święty spokój. :-)
KINGA - klacz śląska, ur. 2001 r.

To najlepsza przyjaciółka Ptysia. Od początku są u nas razem. Kinga jest bardzo spokojnym koniem i, podobnie jak Ptyś, nauczyła na swym grzbiecie podstaw jazdy konnej wielu uczniów. Niektórych jej rozmiary przerażają na początku, ale bardzo szybko daje się poznać jako cudowny koń. Kinga sprawdza się doskonale jako koń pociągowy i często pracuje z bryczką lub saniami.
Urodziła nam jednego ogierka - Bohuna.BOHUN - wałach śląski, ur. 19.03.2006 r.

To pierwszy koń urodzony w naszym gospodarstwie. Jego matka, Kinga, poradziła sobie przy porodzie doskonale i bardzo dobrze się nim opiekowała gdy był jeszcze małym źrebaczkiem. Z czasem Bohun przerósł swoją mamę i jest w tej chwili największym koniem w naszej stajni :-) Podobnie jak Ptyś i Kinga jest bardzo spokojnym koniem, podczas jazdy w teren nigdy mu się nigdzie nie spieszy ;-)Podmenu:


Powrót do treści | Wróć do menu głównego